2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı 2. Dönem Uyuşturucu Maddelerle ve Bağımlılıkla Mücadele kapsamda ilçemizde 05.02.2018 tarihinde saat 11.00 ‘da Vize Kapalı Düğün Salonunda Okul-Veli-İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği kapsamında düzenlendi.
Kaymakamımız Soner ZEYBEK yaptığı konuşmada “Sağlığa zararlı ve bağımlılık yapıcı maddelerin, bedensel, zihinsel ve ruhsal hastalıklara neden olduğu, Toplumsal ahlaka verdiği zarar intihar, cinayet, fuhuş, gasp, anarşi, aile parçalanması gibi telafisi mümkün olmayan sonuçları ortaya çıkarmaktadır. Bağımlılık yapan uyuşturucu maddelere başlanmasına neden olan etkenler arasında içinde bulunulan çevresel faktörler, eğitim durumu, arkadaş grubu, zararlı maddeye kolay ulaşılabilirlik, aile tutumları, ilgisizlik, sevgisizlik ve merak yer almaktadır.” ifadelerine yer verildi.
Alkol, zararlı madde ve uyuşturucu kullanımı ve bağımlılığında en önemli risk grubunun örgün ve yaygın eğitim kapsamındaki 12-18 yaş arasındaki ergenlerin oluşturduğunu vurguladı. “Bu bakımdan gençlerimizin zararlı alışkanlıklardan korunması ve onlara sağlıklı yaşama bilincinin kazandırılmasında en büyük görev eğitim kurumlarına ve ailelerine düşmektedir. Bu kapsamda yürütülecek çalışmalar ve alınacak önlemlerde okul, öğretmen ve ailelerin iş birliği çok önemlidir.” Dedi.
 
İSAY2 Galeri